درک آموزش الکترونیکی eLearning ساده است. آموزش الکترونیکی یادگیری با استفاده از فناوری های الکترونیکی برای دسترسی به برنامه درسی در خارج از

۱۷ آذر ۱۳۹۹, ۰ نظر

آموزش الکترونیکی eLearning چیست؟

درک آموزش الکترونیکی eLearning ساده است. آموزش الکترونیکی یادگیری با استفاده از فناوری های الکترونیکی برای دسترسی به برنامه درسی در خارج از کلاس درس است. در بیشتر موارد ، این به یک دوره ، برنامه یا مدرک که به صورت کاملاً آنلاین ارائه شده اطلاق می گردد.

اصطلاحات زیادی برای توصیف این نوع یادگیری استفاده می شود که به صورت آنلاین ، از طریق اینترنت ارائه می شود ، از آموزش از راه دور ، تا آموزش الکترونیکی کامپیوتری ، یادگیری آنلاین، کلاس مجازی ، یادگیری اینترنتی مدرسه مجازی و بسیاری موارد دیگر. ما آموزش الکترونیکی را به عنوان دوره هایی تعریف می کنیم که بطور خاص از طریق اینترنت به جایی غیر از کلاس که استاد در آن تدریس می کند ، ارائه می شود. این دوره از طریق DVD یا CD-ROM ، نوار ویدئو یا کانال تلویزیونی ارائه نمی شود.

از این نظر تعاملی است که می توانید با معلمان ، اساتید یا سایر دانشجویان کلاس خود نیز ارتباط برقرار کنید. گاهی اوقات به صورت زنده ارائه می شود ، جایی که می توانید به صورت الکترونیکی دست خود را بلند کرده و در زمان واقعی تعامل کنید و گاهی یک سخنرانی است که از قبل ثبت شده است. همیشه یک معلم یا استادی در تعامل / برقراری ارتباط با شما و درجه بندی مشارکت ، تکالیف و تست های شما وجود دارد.

آیا آموزش الکترونیکی eLearning برای من مناسب است؟

آموزش الکترونیکی برای همه مناسب نیست. از آنجا که دوره های eLearning انعطاف پذیری متناسب با برنامه زمانی موجود دانش آموز را فراهم می کند ، یک فراگیر الکترونیکی باید خود نظم و انضباطی داشته باشد تا بتواند مطالب را به طور مرتب و منظم کار کند تا با بقیه همکلاسی های خود همگام باشد. معمولاً کتاب درسی همانطور که در یک برنامه معمول در دانشگاه وجود دارد ، مورد نیاز است.

اگرچه ممکن است شما در کلاس با دانشجویان دیگر ننشسته باشید ، دوره های آموزش الکترونیکی اغلب متشکل از گروهی از دانش آموزان است که گروه هایی به نام هم گروه هستند که مطالب را جداگانه فرا می گیرند ، اما به طور هم زمان و انتظار می رود که در طول هفته در مورد این مطالب، معمولاً از طریق یک سیستم مدیریت کلاس مجازی با یکدیگر تعامل داشته باشند.

معمولاً موعد مقرر آزمون و تعیین تکلیف وجود دارد که باید به موقع ارسال شود. این امر مستلزم انضباط شخصی و همچنین مدیریت زمان و مهارت های سازمانی است. اگر شما این نظم و انضباط خودساخته را داشته باشید ، آنگاه یادگیری الکترونیکی گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

چک لیست آموزش الکترونیکی eLearning

هر موسسه در کارهایی که برای اینکه بتوانید با موفقیت در یک برنامه آموزش الکترونیکی شرکت کرده وآن را پیش ببرید باید انجام دهید متفاوت است. در زیر لیستی از مواردی را مشاهده می کنید که در اکثر محیط های آموزش الکترونیکی موسسه مشترک است.

چک لیست فناوری

 • رایانه خود را با الزامات سخت افزاری و نرم افزاری لازم طبق دستور مدرسه به روز کنید.
 • حساب های محاسباتی مورد نیاز موسسه خود را مانند Blackboard ، Vista ، WebCT ، Moodle یا Sakai (پلت فرم مدیریت آنلاین دوره) و حساب Email مدرسه خود را فعال کنید.
 • بررسی کنید آیا می توانید به سیستم مدیریت دوره (CMS) مانند تخته وایت برد، مودل ، ساکای یا هر CMS دیگری که توسط موسسه مورد پذیرش است دسترسی پیدا کنید. برای اطمینان از اینکه نام کاربری و رمز عبور شما کار می کند وارد سیستم شوید. اگر در دسترسی به مشکلی برخوردید با خط راهنمای مدرسه خود تماس بگیرید.

 CMS مدرسه شما ممکن است متفاوت باشد ، اما این به شما ایده ای از انواع تعاملات معمول در بسیاری از سیستم های CMS می دهد.

 • CMS مدرسه خود را بیاموزید. از طریق راهنمایی آنلاین CMS مدرسه خود کار کنید.
 • مرورگر وب خود را آماده کنید. مطمئن شوید که مرورگر شما حداقل شرایط مدرسه شما را برآورده می کند. در مرحله بعدی ، فناوری مسدود کننده پاپ آپ را خاموش کنید. برخی از سیستم های CMS با روشن کردن مسدود کننده های پنجره بازشو عملکرد مطلوبی ندارند. در آخر مرورگر خود را تنظیم کنید تا همه کوکی ها را بپذیرد. با مدرسه خود در مورد شرایط خاصی که برقرار کرده اند مشورت کنید.
 • مهارت های پردازش کلمات خود را اصلاح کنید. اگر با Microsoft Word آشنا نیستید ، برنامه استاندارد پردازش کلمات در آموزش ، قبل از شروع کلاس آنلاین خود ، آن را بخرید و تمرین کنید. چنین نرم افزاری به شما کمک می کند مقالات خود را بنویسید و نامه های الکترونیکی تهیه کنید. Microsoft Word بخشی از Microsoft Office است و با قیمت قابل توجهی کاهش یافته در نسخه دانشجویی در دسترس است. این نسخه ویژه دانشجویی را می توانید در کتابفروشی دانشگاه، فروشگاه لوازم اداری و آنلاین پیدا کنید.

چک لیست خودمدیریتی

 • تمام اطلاعات مقدماتی ارسال شده به مدرسه خود را بخوانید. معلم ها اطلاعات مهم مربوط به دوره را از طریق ایمیل برای شما ارسال می کنند. لطفا ایمیل خود را به طور منظم بررسی کنید و مراحل آماده سازی را دنبال کنید.
 • برنامه درسی کلاس خود را بخوانید. در برنامه كلاس خود در مورد اهداف كلاس ، انواع قرائت ها ، الزامات تکالیف و موارد دیگر مطلع شوید.
 • کتاب های دوره خود را بصورت آنلاین یا از یک کتابفروشی بخرید. برای اطمینان از اینکه کتاب های دوره خود را هنگام شروع دوره در دسترس دارید ،آن ها را زودتر بخرید.
 • اهداف و اولویت ها را برای کلاس تعیین کنید. اهداف شما را به سمت موفقیت سوق می دهند زیرا به شما جهت و انرژی می دهند تا از موانعی مانند محدودیت های زمانی عبور کنید. درباره اهداف و اولویت ها بیشتر بیاموزید.
 • برنامه یادگیری شخصی خود را برنامه ریزی کنید. مدیریت موثر زمان ، عامل اصلی موفقیت است. ایجاد یک برنامه مطالعه اطمینان از رسیدن شما به اهداف دوره را تضمین می کند.
 • کمک بگیرید. اکثر مدارس منابعی را برای اطمینان از شروع خوب شما در کلاسهای آنلاین ارائه می دهند.

درک آموزش الکترونیکی eLearning ساده است. آموزش الکترونیکی یادگیری با استفاده از فناوری های الکترونیکی برای دسترسی به برنامه درسی در خارج از

مزایای آموزش الکترونیکی eLearning

اگر بتوانید نظم و انضباط لازم را حفظ کنید ، مزایای آموزش الکترونیکی آنقدر زیاد است که تقریبا قابل شمارش نیست. می توانید وقتی وقت دارید مطالب را پوشش دهید، هرچقدر که نیاز دارید آن را بررسی کنید ، همه این موارد را انجام دهید بدون اینکه به کلاس بروید.

هیچ مشکلی برای پارکینگ و هزینه ها ، هزینه حمل و نقل ، هزینه های ورزشی ، هزینه های مسکن و خدمات غذایی وجود ندارد ، به علاوه شما می توانید از هر مکانی با دسترسی به اینترنت در کلاس شرکت کنید. مطالعات زیادی انجام شده است که نشان می دهد دانشجویان eLearning مطالب را به میزان قابل توجهی بیشتر از کلاسهای حضوری که در تماس مستقیم با معلم هستند حفظ می کنند.

 تحویل محتوا ثابت است و در صورت لزوم به راحتی قابل تکرار است تا درک بهتری داشته باشید.

در بیشتر دوره ها ، باید با برنامه دوره ای برنامه ریزی شده همراه باشید. دوره ها توسط معلم ها هدایت می شوند و همان برنامه ی ترم دوره های سنتی را دنبال می کنند.

روش های آموزش الکترونیکی

هر موسسه از یک سیستم خاص استفاده می کند ، اما همه آنها توانایی ارائه مطالب درسی از جمله برنامه درسی کلاس ، تکالیف ، آزمونها و تهیه ویدئو و صدا به همراه صفحه تخته سفید را دارند که در آن درس دقیقاً به گونه ای ارائه می شود که بر روی تخته ی وایت برد یا صفحه ی ویدئوی کلاس ارائه می گردد. شما می توانید با معلم ها ارتباط برقرار کنید ، به مطالب درسی دسترسی پیدا کنید و بحث و گفتگو را در بین هم کلاسی های خود ایجاد کنید وقتی متناسب با برنامه شما باشد.

در بیشتر دوره ها ، باید با برنامه دوره ای برنامه ریزی شده همراه باشید. دوره ها توسط معلم هدایت می شوند و در اکثر موارد ، همان برنامه ترمی دوره های سنتی را دنبال می کنند. تمام اطلاعات مربوط به دوره خاص مانند نحوه دستیابی به معلم، کار مورد انتظار و مهلت تحویل تکالیف و شرکت در آزمون ها در سایت دوره شما یافت می شود.

آماده شدن برای آموزش الکترونیکی

برای استفاده بیشتر از آموزش الکترونیکی ، باید قبل از شروع ترم آماده باشید. اول و مهمترین ، شما باید ازموسسه تقاضا کرده و پذیرفته شوید. برای بیشتر موسسات ، مهلت درخواست و پرداخت برای ثبت نام وجود دارد ، دقیقاً مانند برنامه های دانشگاه.

به طور معمول ، این تاریخ ها ماه ها قبل از شروع یک ترم است. مطمئن شوید که از این تاریخ ها مطلع هستید و اطلاعات خود را زود ارسال می کنید. سپس ، حتماً چک لیست را از پیوند موجود در منوی سمت چپ بررسی کنید. برخی از موسسات نسخه های دمو آنلاین سیستم eLearning خود را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد یک دوره را به عنوان نمونه مشاهده کنید ، از جمله نحوه ارائه مطالب ، تکالیف و برنامه درسی ، ارتباطات از معلمان و استادان و انجمن بحث و گفتگو که در آن می توانید درباره مواد دوره با همکلاسی ها و اساتید آنلاین خود بحث کنید. با تمام منابع آشنا شوید و پیوندهای موجود را دنبال کنید تا با شروع کلاس ، منحنی یادگیری خود را کاهش دهید.

یکی از مهمترین اقداماتی که می توانید به منظور آمادگی برای آموزش الکترونیکی انجام دهید ، ایجاد یک نگرش مثبت و تبدیل این نگرش به طرحی است برای اینکه چگونه می خواهید وقت خود را برای پوشش تمام تکالیف، مطالب ارسالی در انجمن های مطالعه ، اختصاص دهید. اگر سوالی در مورد مطالب دارید، باید خواهان این باشید که  زودهنگام با استاد خود تماس بگیرید ، همچنان که اگر دانشگاه حضور فیزیکی نیز داشتید همین کار را انجام می دادید. با نگرش مثبت و نظم و انضباط ، و استفاده از یک نرم افزار کلاس مجازی ، LMS ( نرم افزار مدیریت آموزشی) و یا وبینار می توانید یک فراگیر الکترونیکی موفق باشید.

نرم افزار مدیریت مدارس فراز

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *