قبلا به معرفی وبینار پرداختیم. به بررسی انواع وبینار بپردازیم. وبینارها دارای چندین ویژگی قابل تنظیم و همچنین پشتیبانی از قالب های مختلف م

۱۲ آذر ۱۳۹۹, ۰ نظر

انواع وبینار و ویژگی های آن

قبلا به معرفی وبینار پرداختیم در این مطلب قصد داریم به بررسی انواع وبینار بپردازیم. وبینارها دارای چندین ویژگی قابل تنظیم و همچنین پشتیبانی از قالب های مختلف محتوایی هستند مانند:

  1. ویدئو زنده: رایج ترین نوع وبینار. وبینارهای زنده بینندگان بیشتری دارند.
  2. از قبل ضبط شده: بیشتر وبینارها بصورت زنده هستند ، اما شما همیشه می توانید یک وبینار زنده ضبط کنید و شرکت کنندگان بعدا می توانند مطابق میل خود در آنها ثبت نام کنند. ایده آل ترین برای موضوعات همیشه داغ.
  3. متن: بیشتر ابزارهای وبینار مجهز به ویژگی های گفتگوی متنی هستند. امکان پرسش و پاسخ همزمان برای مخاطبان فراهم است.
  4. تخته وایت برد: برای ترسیم و توضیح مفاهیم مهم استفاده می شود.
  5. نظرسنجی ها وآراء: آیا می خواهید از مخاطبان دعوت به همکاری کنید؟ ازنظرسنجی ها استفاده کنید تا شرکت کنندگان بتوانند به سوالات پاسخ دهند و همه را در یک مکان سازماندهی کنند.
  6. slide deck (ارائه ی کوتاه): رایج ترین قالب محتوای وبینار.

اگر ترجیح می دهید برای اولین وبینار خود مسائل را ساده نگه دارید ، فقط یک ارائه ی کوتاه داشته باشید.کلید یک وبینار جذاب ، نمایش یک ارائه ی کوتاه است.

هنگامی که یاد گرفتید چگونه یک ارائه عالی وبینار ایجاد کنید ، همیشه می توانید با آزمایش ابزارهای مختلف وبینار و همچنین تخته وایت برد ، رای گیری ها ، نظرسنجی ها و … کیفیت آن را بالاتر ببرید.

انواع وبینار 

وبینارهایی برای بازاریابی ، تولید مشتری و مشارکت ها

بازاریابی زمینه ای است که در آن وبینارها می توانند بیشترین ارزش و بازده را در سرمایه گذاری برای یک کسب و کار از لحاظ تولید مشتری های باصلاحیت داشته باشند.

شرکت هایی مانند Drift ، ConvertKit ، G2 و غیره با موفقیت از وبینارها استفاده کرده اند تا تولید مشتری خود را مقیاس بندی کنند و در عوض ، درآمد خود را افزایش دهند. اگر وبینارها برای آنها جواب داده است، می تواند برای شما نیز مفید باشد.

G2 موضوعات متنوعی را در وبینارهای خود پوشش می دهد. وبینارهای مشترک بهترین راه برای همکاری با دیگر شرکت ها و متخصصان در صنعت شما هستند.

وبینار چگونه به من کمک می کند؟

انجام وبینارهای مشترک مزایای زیادی به دنبال دارد که دو مورد آن را بیان می کنیم:

  1. مشارکت با سایر شرکت ها امکان دسترسی به مخاطبان آنها را فراهم می کند. آنها حتی می توانند مشتری بالقوه ای باشند که در غیر این صورت از شما غافل می شوند.
  2. همکاری با شرکت های دیگر به محتوای شما اعتبار و اقتدار می بخشد و شما را به عنوان یک پیشرو در صنعت خود معرفی می کند.

وبینارها همچنین می توانند جایگزینی مناسب برای رویدادهای حضوری باشند. با توجه به پاندمی کرونا و لغو رویدادهای فیزیکی و اجبار به کار از خانه – شرکت ها به آرامی از میزبانی رویدادهای فیزیکی به رویدادهایی که به طور مجازی (با وبینار) برگزار می شوند ، تغییر مسیر داده اند.

اگر در وبینارهای خود ارزش گسترده ای به مخاطبان خود ارائه دهید ، احتمال اینکه حتی نیازی به تبلیغ محصول خود نداشته باشید وجود دارد. به مخاطبان خود در هر آنچه که با آن دست و پنجه نرم می کنند ، کمک کنید و آنها نه تنها مشتری شما می شوند بلکه طرفدار پرشور شما نیز خواهند بود.

انواع وبینار – وبینار های آموزشی

در چند سال گذشته وبینارها به عنوان ابزاری قدرتمند برای یادگیری ، نه تنها برای بازاریابان بلکه برای مدارس و دانشگاه ها ، محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.

برای مربیان ، بهترین دسترسی و تعامل با میلیون ها دانش آموز بدون حضور آنها در کلاس ها یا هزینه برای جابجایی است. دانش آموزان می توانند به راحتی در خانه از کلاس مجازی استفاده کنند.

این جایی است که استفاده از تخته وایت بورد ، نظرسنجی ها ، آراء و وبینارهای از قبل ضبط شده به شما کمک می کند تا جلسات را تعاملی ، جذاب و قابل پخش تر کنید.

به واسطه ی بحران موجود و پاندمی کرونا ، کالج ها و دانشگاه ها از آموزش حضوری به آموزش از راه دور رسیده اند. در شرایط فعلی ، استفاده از وبینار و مدرسه مجازی به عنوان یک ابزار یادگیری محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

اگر شما صاحب مدرسه یا دانشگاه هستید و می خواهید دانشجویان ورودی جدید را برای ترم جدید (به صورت آنلاین یا داخل دانشگاه) ثبت نام کنید، استفاده از LMS و وبینار امری کاملاً واضح و روشن است.

نکته: آیا می خواهید وبینار بسیار موفقی داشته باشید؟ از مربیان خارجی و کارشناسان مرتبط دعوت کنید تا در وبینار بعدی با شما همکاری کنند.

قبلا به معرفی وبینار پرداختیم. به بررسی انواع وبینار بپردازیم. وبینارها دارای چندین ویژگی قابل تنظیم و همچنین پشتیبانی از قالب های مختلف م

انواع وبینار – وبینارهای دموی محصولات

شرکت ها برای فروش راهبردی محصولات خود و ایجاد رابطه عمیق تر با مشتریان احتمالی ، وبینارهای دموی محصولات را شروع کرده اند.

اما چه زمانی زمان مناسب برای شروع استفاده از وبینار برای دموی محصولات است؟

همین حالا!

خریداران امروزی هوش دیجیتالی دارند ، به طور مداوم در حال تحقیق و مقایسه محصولات رقیب برای گرفتن بهترین تصمیم خرید هستند.

یک وبینار آزمایشی محصول به شما شانس بیشتری می دهد تا خریدار ایده آل خود را جذب کنید و به او کمک می کند تا در مورد محصول شما اطلاعات کسب کند.

وبینار فراز

همچنین این یک فرصت منحصر به فرد برای شرکت شما است که مطالعات موردی واقعی کاربران فعلی شما را نشان دهد ، اینکه چگونه آنها با موفقیت از محصول شما استفاده کرده اند و همچنین خریدار ایده آل شما نیز می تواند به همان نتایج دست یابد.

یک نمونه خوب از وبینارهای آزمایشی محصول از OroCommerce ، پلت فرم تجارت الکترونیکی B2B است. هر بار که آنها یک به روزرسانی عمده محصول را منتشر می کنند ،در نسخه های نمایشی محصول از مزایای هر ویژگی جدید می گویند.

هنگام ارائه یک وبینار زنده که مشکلات مخاطب شما را هدف قرار می دهد ، محصول خود را به طور استراتژیک در ارائه خود قرار دهید و اینکه چگونه به شرکت کنندگان شما در حل مشکلات مهم آن ها کمک می کند را به آن ها توضیح دهید.

به این ترتیب نه تنها به مخاطبان خود آموزش می دهید بلکه علاقه آنها را برای بررسی محصول یا خدمات و حتی خرید آن برانگیخته می کنید.

 اطمینان حاصل کنید که در طول برگزاری وبینار مدتی وقت خود را صرف پاسخ دادن به سوالات کنید تا هرگونه ایراد در مورد محصول خود را برطرف کنید.

نکته: وبینارهای نمایش محصول به شما امکان می دهند با پرسیدن سوالات، بازخوردهای مهم مشتری ها را جمع آوری کرده و از آن برای بهبود محصول خود استفاده کنید. اگر یک شرکت تازه تاسیس هستید ، برای جمع آوری بازخورد مهم برای تولید یک محصول بهتر ، وبینارهای منظمی را شروع کنید.

انواع وبینار – وبینارهای آموزش کارمندان

ابزارهای وبینار می توانند به عنوان نرم افزار جلسه و ابزارهای آموزشی برای آموزش کارمندان جدید و کارمندان موجود باشند.

این امر به ویژه در صورت برقراری ارتباط با یک تیم از راه دور بسیار مفید است. یا حتی تیمی که برای نشستن با هم در یک اتاق خیلی بزرگ است.

شما می توانید با درج وبینار در موارد موجود روی کارت ویزیت دیجیتال خود شروع کنید و یا در جایی که انتظارات ، چشم انداز ، مأموریت و پرسش های شرکت شما را در استخدام های جدید خود مشخص می کند ،راهنمایی وبینار داشته باشید.

 وبینارهمچنین می تواند برای نشان دادن فرهنگ شرکت شما و اهمیت آن برای کارمندان تازه استخدام شده مورد استفاده قرار گیرد.

وبینارها ابزاری مناسب برای آموزش کارمندان در زمینه های مختلف اما مهم مانند بهره وری ، تنوع محل کار ، ایمنی ، تعامل کارمندان و غیره هستند.

وبینارهای پذیرش و حفظ  کاربر

اگر شما مانند ما یک نرم افزار به عنوان یک شرکت خدمات (SaaS) هستید ، می دانید که پذیرش و نگهداری مشتری برای خط اصلی کسب و کار شما چقدر مهم است.

ممکن است قبلاً در محصول خود جریان های پذیرش داشته باشید ، اما هرگز فکر بدی نیست که با دعوت از مشتریان جدید خود به یک وبینار پذیرش کاربر، به آن ها توضیح دهید که چگونه محصول شما کار می کند.

با استفاده از وبینار پذیرش کاربر، مطمئن شوید که مهمترین جنبه های محصولات خود را پوشش داده اید ، از کاربران دعوت کنید تا هنگام ارائه ی شما سوالات خود را مطرح کنند.

نکته: به دست آوردن مشتری جدید نسبت به حفظ مشتری قبلی ۵ برابر هزینه ی بیشتری در پی خواهد داشت. برای حفظ مشتریان جدید خود از ابزاری مانند ایمیل ، اعلان ها، وبینارها و غیره استفاده کنید تا مشتریان در آن جا بمانند ، با برنامه های شما ارتقا یافته و در مورد شما تبلیغ کنند.

مدرسه مجازی فراز

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *