وبینار را معرفی کردیم در مورد انواع وبینار صحبت نمودیم و مزایای.. . "همه این اطلاعات مهم و ضروری است ، اما چگونه می توانم ایجاد وبینار کنم؟"

۱۶ آذر ۱۳۹۹, ۰ نظر

ایجاد وبینار و میزبانی آن

تا اینجا وبینار را معرفی کردیم در مورد انواع وبینار صحبت نمودیم و مزایای وبینار را برشمردیم . حال ممکن است از خود بپرسید ، “همه این اطلاعات مهم و ضروری است ، اما چگونه می توانم ایجاد وبینار کنم؟”

اگر اولین بار است که یک وبینار ایجاد می کنید ، ممکن است مضطرب باشید. اما درست کردن وبینارها آنقدر که فکر می کنید پیچیده نیست.

این کار با انتخاب ابزارهای مناسب میزبانی وبینار شروع می شود و هنگامی که این کار را انجام دادید، یک فرآیند ساده پنج مرحله ای ایجاد وبینار را دنبال می کنید که در کمترین زمان شما را به یک فرد حرفه ای در این زمینه تبدیل می کند:

بهترین ابزار ایجاد وبینار را برای میزبانی وبینار خود انتخاب کنید:

بسیاری از ابزارهای وبینار رایگان ، پولی و همچنین با پشتیبانی تبلیغات در بازار موجود است. و بیشتر این ابزارهای میزبانی وبینار دارای ویژگی های مشابه هستند.

انتخاب یک ابزار وبینار که برای شما مناسب است، به اهداف کسب و کار ، بودجه و همچنین ارزشی که به ابزار وبینار می دهید، برمی گردد.

در اینجا چند ابزار ایجاد وبینار برای کمک به شما در شروع کار آورده شده است:

 1. Zoom) freemium): معروف ترین ابزار جلسه آنلاین نیز به عنوان یک ابزار وبینار مضاعف است. با یک برنامه رایگان شروع می شود و برنامه های تجاری پولی با ویژگی های قدرتمندی را ارائه می دهد.
 2. WebinarJam (پولی): از ۴۹۹ دلار در سال شروع می شود و شامل ویژگی هایی مانند چت زنده و ضبط های خودکار است.
 3. WebinarNinja (پولی): با ۳۹ دلار در ماه برای حداکثر ۱۰۰ شرکت کننده شروع می شود. همچنین با یک دوره آزمایشی ۱۴ روزه رایگان همراه است تا بتوانید آنها را برای یک درایو تست استفاده کنید.
 4. ON24 (نسخه آزمایشی رایگان): دارای ویژگی های شرکت کننده ، گزارشگر و بازاریابی قدرتمند است. با بسیاری از ابزارهای دیگر ادغام می شود ، اما هر یکپارچه سازی هزینه دارد
 5. جلسات Zoho(پولی): برای ۲۵ شرکت کننده با قیمت ۱۵ دلار شروع می شود. همچنین می توانید فقط با ۶۳ دلار در ماه میزبان حداکثر ۲۵۰ شرکت کننده باشید.
 6. وبینار فراز (پولی): برای ۱۰ نفر همزمان با قیمت ۱۵۰۰۰ تومان شروع می شود و می توانید با پرداخت ۶۰۰۰۰ تومان تا ۱۰۰ نفر همزمان را میزبانی کنید. این وبینار دارای تخته وایت بورد ، ابزار اشتراک گذاری صدا و… می باشد و بسیار قدرتمند است. همچنین قابلیت یکپارچه سازی با مدرسه مجازی و LMS را نیز دارد.

وبینار فراز

ایجاد وبینار شخصی در پنج مرحله:

هنگامی که وقت خود را صرف انتخاب ابزار میزبانی وبینار مناسب کردید ، به موارد بهتر می پردازید: ایجاد اولین وبینار خود!

ایجاد اولین وبینار شما ممکن است طاقت فرسا باشد اما من مراحل ضروری که باید برای موفقیت در اولین وبینار خود دنبال کنید را به دقت برایتان شرح می دهم. آن ها شامل موارد زیر هستند:

 1. شناسایی هدف وبینارتان

وبینارها کاربردهای زیادی دارند و علاوه بر این وبینارها همچنین به شما کمک می کنند اهداف مختلفی را به انجام برسانید.

با پرسیدن این پرسش از خود شروع کنید ، هدف من از ایجاد وبینار چیست؟ شما در تلاش برای رسیدن به چه چیزی هستید؟

 1. آیا منجر به تولید بیشتر مشتری برای تیم فروش شما می شود؟
 2. آیا این به دانشجویان شما که از خانه تحصیل می کنند آموزش می دهد؟
 3. آیا فروش ایده یا مفهومی به مشتریان بالقوه است؟

هنگامی که هدف اصلی وبینار خود را شناسایی کردید ، به تشخیص شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) خود فکر کنید تا موفقیت وبینار خود را تعیین کنید.

پس از تعیین اهداف و همراه کردن KPI ها ، اطمینان حاصل کنید که هر کاری انجام می دهید: اعم از ایجاد محتوای وبینار ، ارتقا آن و سایر مواردی که با این هدف اصلی ارتباط دارد.

اگر هدف وبینار شما آموزش انگیزه ۱۰۱ مشتری بالقوه است ، بهترین شرط شما یک ارائه کاملاً آموزشی و غیر فروش است.

نکته حرفه ای: بیش از هر چیز ، مخاطبان خود را در اولویت قرار دهید. مشکلات آنها چیست؟ آنها به چه نوع محتوایی اهمیت می دهند؟ چگونه می توانید به آنها کمک کنید؟ اگر وبینار خود را متناسب با نیازهای مخاطبان خود تنظیم کنید و مشکلات آنها را هدف قرار دهید ، موفقیت در این زمینه حتمی است.

 1. در سایر وبینارها شرکت کنید

بهترین راه برای برنامه ریزی ، ایجاد و میزبانی موفقیت آمیز وبینار بررسی رقابت است.

به صنعت خود نگاه کنید و شروع به تحقیق درباره شرکتهایی کنید که با موفقیت از وبینارها برای آموزش یا فروش به مخاطبان خود استفاده می کنند. چه کاری می توانید متفاوت یا بهتر از آن ها انجام دهید؟

آیا می توانید ارتباط بهتری با مخاطبان خود داشته باشید؟ می توانید سوالات بهتری بپرسید؟ آیا می توانید محتوای وبینار خود را بهبود ببخشید؟ کنجکاو باشید و هر زمان که می توانید یادداشت برداری کنید.

هنگامی که در چند وبینار شرکت کردید ، درک کاملی خواهید داشت از اینکه کدام وبینارها پربازدید هستند و کدامیک نادیده گرفته می شوند. تنها چیزی که باقی می ماند تقلید از وبینارهایی است که موفقیت زیادی داشته اند.

 1. مطالب خود را برنامه ریزی و طرح کلی آن را مشخص کنید

در این مرحله ، شما می توانید طرح کلی وبینار خود را جمع آوری کرده و مقدمات کار خود را ایجاد کنید ، یعنی از شرکت کنندگان خود دعوت کنید ، مدیریت رویداد خود را برنامه ریزی کنید و در مورد استراتژی ارتقا وبینار تصمیم بگیرید.

اگر از قبل هدفی را در ذهن خود داشته باشید ، ایجاد یک طرح کلی برای محتوای وبینارتان آسان است.

وبینار را معرفی کردیم در مورد انواع وبینار صحبت نمودیم و مزایای.. . "همه این اطلاعات مهم و ضروری است ، اما چگونه می توانم ایجاد وبینار کنم؟"

به عنوان مثال ، اگر هدف آموزش دادن به کاربران جدید در مورد نحوه ایجاد اینفوگرافیک با استفاده از Venngage است ، در اینجا آنچه یک طرح کلی به نظر می رسد آمده است:

 1. مقدمه
 2. اینفوگرافیک چیست؟

۳- از مواردی برای اینفوگرافی استفاده کنید

 1. چگونه اینفوگرافیک درست کنیم؟
 2. نحوه استفاده شرکت ها از اینفوگرافیک

طرح کلی وبینار می تواند به شما کمک کند تا برموضوعات مورد توجه مخاطبان خود تمرکز کنید (براساس تحقیقات) و از پیگیری جنبی شما جلوگیری می کند.

نکته: مانند هر سخنرانی ، شما باید قبلاً برای وبینار خود تمرین کنید. این مسئله در صورت حضور گسترده افراد در فضای آنلاین بسیار مهمتر است که بسیاری از آنها می توانند مشتری بالقوه باشند. برداشت اول همانطور که می گویند همه چیز است.

 1. اسلایدهای وبینار خود را طراحی کنید

وقتی محتویات وبینار خود را شناسایی کردید ، وقت آن است که طراحی واقعی ارائه وبینار را شروع کنید!

شروع از یک ارائه خالی سخت است. به من اعتماد کنید ، من این کار را کرده ام. بنابراین الگوی ارائه مورد علاقه خود را انتخاب کنید ، به هر حال می توانید آن را با محتوای اصلی خود سفارشی کنید.

شروع کنید به کاربا الگو ، ویرایش عناصر مختلف مانند قلم ها ، سرصفحه ها و همچنین می توانید طرح بندی ارائه را تغییر دهید.

نکته: پس از برگزاری وبینار ،  جمع آوری بازخورد کیفی مخاطبان خود را فراموش نکنید! ابزاری مانند Paperform می تواند به شما کمک کند بازخورد انتقادی حاضران را جمع آوری کرده و وبینارهای آینده خود را بهبود ببخشید.

 1. بازاریابی (یا تبلیغ) وبینار شما

شما مهمترین کار را انجام داده اید: برنامه ریزی وبینار خود ، تنظیم ابزارهای وبینار ، تعیین هدف ، تحقیقات در مورد رقبا و غیره.

اما تا زمانی که وبینار خود را تبلیغ نکنید ، هیچ کس نمی داند که ارزش آن برای وی چقدر است. بنابراین آخرین قطعه معما ، بازاریابی وبینار است.

بازاریابی وبینار پیچیده نیست ، تمام آنچه که لازم است این است که پوسترهای خلاقانه ، تصاویر رسانه های اجتماعی و همچنین ایجاد جدول زمانی رویدادها برای آگاهی دادن به حاضران در مورد دستور کار این رویداد با استفاده از محتوای خوش ساخت رسانه های اجتماعی آماده کنید.

نتیجه گیری

اکنون شما همه ی اصول مربوط به وبینار را می دانید، وبینار چیست ، نحوه ایجاد وبینار و نرم افزارهای کنفرانس وبینار که برای میزبانی یک وبینار نیاز دارید.

اگر آماده شروع ایجاد وبینارهایی هستید که بدون توجه به صنعت و حرفه ، مخاطبان شما را آموزش می دهند و آن ها را جذب می کنند ، اطمینان حاصل کنید که بهترین روش های میزبانی وبینار زیر را در ذهن داشته باشید:

 • ابزار وبینار مناسب را انتخاب کنید. این به بودجه ، اهداف و همچنین ویژگی هایی که شما از نرم افزار میزبانی وبینار خود انتظار دارید بستگی دارد.
 • هدف خود را شناسایی کنید. با وبینار خود سعی در رسیدن به چه چیزی دارید؟ مخاطبان شما به چه محتوایی اهمیت می دهند؟ مشکلات آنها چیست؟ شفافیت در اهداف شما بیش از هر چیز مهم است.
 • درباره ی رقبای خود تحقیق کنید. شرکت های دیگر چگونه از وبینار استفاده می کنند؟ ساختار وبینارهای آنها چگونه است؟ یادداشت برداری کنید و به کارهایی که می توانید با وبینارهای خود متفاوت یا بهتر از آن ها انجام دهید فکر کنید.
 • وبینار خود را تبلیغ کنید. شما روزها ، هفته ها (یا ماه ها) برای ایجاد یک وبینار عالی کار کرده اید. بگذارید دنیا از آن باخبر شود!

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *