دانش آموزان و مشتریان بالقوه برای کسب و کار شما و جذب مخاطبان آنلاین ، شناخته شده اند. ، احتمالاً از خود می پرسید. وبینار چیست؟...

۱۰ آذر ۱۳۹۹, ۰ نظر

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟

با همه گیری ویروس کرونا که در دنیا طوفانی به پا کرده و مردم را مجبور به کار در خانه می کند، وبینارها شاهد محبوبیت مجدد و کاربرد در سراسر جهان هستند. در دهه گذشته (به ویژه در چند ماه گذشته) وبینارها به عنوان یک مورد اصلی برای آموزش دانشجویان، دانش آموزان و مشتریان بالقوه برای کسب و کار شما و جذب مخاطبان آنلاین ، شناخته شده اند. اگر زیاد با وبینار آشنا نیستید ، احتمالاً از خود می پرسید. وبینار چیست؟

  • وبینار چگونه کار می کند؟
  • چرا وبینارها اینقدر موثر هستند؟
  • انواع مختلف وبینار چیست؟
  • چگونه می توان یک وبینار را ایجاد و میزبانی کرد؟

در این مطلب ، ما به شما میگوییم که وبینار چیست ، چگونه می توانید یک وبینار ایجاد کنید و …

وبینار چیست؟ 

طبق Merriam-Webster ، یک وبینار (یا سمینار وب) یک ارائه آنلاین آموزشی زنده است که طی آن بینندگان شرکت کننده می توانند سوالات و نظرات خود را ارسال کنند.

در همین قسمت ، ممکن است از خود بپرسید ، خوب ، سمینار چیست؟

تعریف سمینار: جلسه ای برای دادن اطلاعات در مورد یک موضوع و بحث درباره آن.

وبینارها رویدادها، سخنرانی های ویدئویی، کارگاه های آموزشی ، سمینارها ، جلسات آموزشی یا سخنرانی های کلاسی هستند که بصورت آنلاین برگزار می شوند و با استفاده از یک نرم افزار کنفرانس وبینار ارائه می شوند.

آنچه باعث برجسته شدن وبینارها می شود این است که آنها اغلب نوعی ارتباط دو طرفه هستند که در آن شرکت کنندگان و مجریان همزمان اطلاعات را با یکدیگر در میان گذاشته ، دریافت می کنند و به اشتراک می گذارند.

وبینار با ویدئو های اینترنتی متفاوت است. ویدئو های اینترنتی جلساتی هستند که از قبل ضبط شده اند و به صورت آنلاین پخش می شوند.(به عنوان مثال تلویزیون یا YouTube).

از طرف دیگر وبینارها در درجه اول جلسات زنده ای هستند که امکان تعامل همزمان بین مجری و شرکت کنندگان را فراهم می کنند.

میزبانی وبینارها کاربردها و مزایای زیادی دارد ، اما قبل ازپرداختن به موضوع ایجاد یک وبینار ، در درجه ی اول درک چگونگی و دلیل کار وبینار مهم است.

وبینار چیست و چگونه کار می کند؟

همانطور که قبلاً گفتم ، وبینارها جلسات آنلاین تعاملی هستند که مجریان و شرکت کنندگان می توانند در زمان برگزاری آن، در یک ارتباط دو طرفه شرکت کنند.

وبینارها برای مجریان سودمند هستند زیرا به آنها اجازه می دهد انواع اسناد  از جمله نکات صوتی ، ویدئوها ، سخنرانی ها و سایر اسناد و غیره با حاضران در وبینار آنلاین به اشتراک بگذارند و البته فقط محدود به این موارد نیست.

وبینارها کاربردهای زیادی دارند (غالباً مربوط به تجارت) اما مهمترین و بزرگترین کاربرد وبینارها آموزش و جذب مخاطب است.

مخاطبان شما می توانند از مشتریان جدید یا موجود ، همتایان صنعتی یا حتی دانشجویان در کلاس شما باشند.

این بدان معنی است که وبینارها تقریباً در هر صنعتی  که در آن برقراری ارتباط با مخاطبان یک عامل اساسی در موفقیت شخصی یا شغلی است مفید هستند.

وبینارها همچنین می توانند در تمام موارد زیر به شما کمک کنند:

  • آموزش درمورد تجارت و پیشنهادات خود به مخاطبان.
  • در صنعت یا جایگاه خود اقتدار ایجاد کنید.
  • محصول خود و ویژگی های آن را به مشتریان نشان دهید.
  • مشتریان جدیدی برای محصول خود داشته باشید.
  • آموزش کارمندان جدید و کارمندان فعلی.
  • ایجاد مشتری برای تجارت خود.

به عنوان مثال ، در دنیای دیجیتال مارکتینگ – وبینارها در درجه اول برای تولید مشتری استفاده می شوند.

اگر شما یک متخصص ارتباطات هستید و به دنبال راهی برای تعامل موثر با تیم ها و مشتریان خود هستید ، ما به شما وبینار را توصیه می کنیم.

اگر در وبینارها تازه کار هستید – یک راه عالی برای آشنایی با آن، شرکت در سایر وبینارها و یادداشت برداری است (بعداً در این باره بیشتر صحبت خواهیم نمود).

روش دیگری که بازاریابان از وبینارهای آنلاین استفاده می کنند ایجاد قدرت ، اعتبار و جایگاه شرکت شما به عنوان یک متخصص در صنعت است.

رویکرد Drift به وبینارها یک نمونه بارز آن است.

دریفت برای چندین منظور از وبینارها اعم از درگیر کردن مشتریان جدید و فعلی ، ایجاد اعتبار در صنعت و همچنین همکاری با سایر شرکت های SaaS استفاده می کند.

همه اینها به نوبه خود به Drift کمک می کند تا خود را به عنوان یک متخصص موضوع در صنعت SaaS جای دهد.

همچنین از وبینارها به طور گسترده در آموزش آنلاین یا آموزش الکترونیکی استفاده می شود. به عنوان یک مربی ، توانایی شما برای دستیابی به دانش آموزان به طرز چشمگیری گسترش می یابد و به شما امکان می دهد به راحتی از خانه خود به دانشجویان بسیار بیشتری آموزش دهید.

دانش آموزان نیازی به جابجایی ندارند و با توجه به پادمی کرونا و بحران ایجاد شده که همه را مجبور به ماندن در خانه می کند، وبینارهای آنلاین می توانند مهمترین ابزار یادگیری باشند.

وبینار فراز

چرا وبینارها موثر هستند؟

آنچه باعث می شود وبینارها در مقایسه با رویدادهای فیزیکی یا کارگاه های آموزشی موثر واقع شوند این است که با وبینارها نیازی به اجاره مکان فیزیکی یا مقابله با تدارکات متعاقب ناشی از میزبانی رویدادهای حضوری ندارید. در واقع ، در سال ۲۰۲۰ ، تعداد سازمان هایی که برنامه ریزی یک رویداد مجازی را انجام می دهند دو برابر شده است.

مزایای وبینارها

از آنجا که وبینارها یک رویداد آنلاین هستند ، هم برای مجری و هم برای شرکت کننده بسیار راحت تر هستند زیرا می توانند به راحتی از دفتر (یا خانه) خود وبینارها را میزبانی و شرکت کنند.

بنابراین وبینارها چه به یک گروه کوچک یا به یک گروه بزرگ با بیش از ۱۰۰ شرکت کننده، ارائه شوند ، بسیار کارآمد هستند.

وبینارها می توانند از قبل ضبط شده و در هر زمان پخش شوند تا شرکت کنندگان در زمان خودشان در آن شرکت کنند. این امر باعث می شود که وبینارها در مقایسه با رویدادهای حضوری، راحت تر تنظیم شوند، همچنین قابل استفاده مجدد بوده و از لحاظ بودجه بندی مناسب باشند.

رویدادهای آفلاین برتری های خاص خود را دارند، اما با داشتن وبینارهای زنده نیازی نیست که وقتتان را صرف مسائلی چون اجاره مکان ، غذا ، نوشیدنی یا اطمینان از کارکرد تجهیزات ارائه خود کنید.

مردم از وبینارها برای آموزش ، بازاریابی ، فروش ،ایجاد برند تجاری ، منابع انسانی ، آشنایی کاربر و غیره استفاده کرده اند. بنابراین وقتی صحبت قابلیت های وبینار می شود باید گفت: هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.

بسیاری از ابزارهای وبینار از جمله اشتراک تخته وایت برد ، بررسی ها و نظرسنجی ها ، ویژگی های گفتگوی زنده و… محیط کاربری وبینار را بسیار شخصی تر ، جذاب تر و تعاملی تر می کند.

این ها تنها برخی از دلایل محبوبیت اخیر وبینارها است.

نرم افزار مدیریت مدارس فراز

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *