LMS (سیستم مدیریت یادگیری) نرم افزاری است که به طور خاص برای ایجاد، توزیع و مدیریت تحویل محتوای آموزشی طراحی شده است. LMS   می تواند به عنوان

۲ آذر ۱۳۹۹, ۰ نظر

LMS (سیستم مدیریت یادگیری) چیست؟

LMS (سیستم مدیریت یادگیری) نرم افزاری است که به طور خاص برای ایجاد، توزیع و مدیریت تحویل محتوای آموزشی طراحی شده است. LMS   می تواند به عنوان یک محصول مستقل در سرور شرکت میزبانی شود ، یا می تواند یک پلت فرم مبتنی بر فضای ابری باشد که توسط شرکت نرم افزار میزبانی می شود.

سیستم مدیریت یادگیری را به عنوان فناوری در نظر بگیرید که می تواند به بهبود یادگیری به نحوی که آن را سریعتر ، مولد تر و مقرون به صرفه کند، کمک نماید ، و آنچه مهمتر است – قابل پیگیری بودن آن است.

ابتدایی ترین LMS شامل یک پلتفرم اصلی عملکردی است که مدیران را قادر می سازد محتوای یادگیری را بارگذاری نموده ، به دانشجویان درس بدهند ، اعلان ها را ارائه دهند و داده ها را با کاربران مجاز به اشتراک بگذارند.

LMS اغلب به صورت تحت وب کار می کند. این امر به دانشجویان و معلم ها امکان دسترسی آسان به دوره های حین تحصیل را می دهد ، در حالی که مدیران و سرپرست ها می توانند پیشرفت دانش آموزان را رصد کرده و برنامه ریزی انجام دهند.

انواع LMS (سیستم مدیریت یادگیری)

انواع مختلفی از سیستم های مدیریت یادگیری وجود دارد که سازمان ها می توانند از بین آنها انتخاب کنند، این انواع شامل موارد زیر می باشند:

  • سازمانی یا فردی
  • رایگان یا تجاری
  • SaaS یا دارای مجوز
  • مبتنی بر فضای ابری یا پیش فرض
  • یکپارچه
  • ابزار نوشتار داخلی یا CMS از پیش نوشته شده

۱: سازمانی در مقابل فردی

LMS (سیستم مدیریت یادگیری) در سطح سازمانی

در بالاترین سطح ، سیستم مدیریت یادگیری سازمانی معمولاً برای یک شرکت بزرگ با ۵۰۰ کارمند یا بیشتر، مناسب است.

بسیار مقیاس پذیر است و می تواند برای توسعه شرکت و با اضافه شدن دوره های جدید طراحی شود. اغلب اوقات ، LMS سازمانی دارای لیست عظیمی از ویژگی های داخلی برای برآوردن هرگونه نیاز است.

LMS (سیستم مدیریت یادگیری) فردی

یک LMS فردی یا سازمانی کوچک ممکن است بتواند تعداد محدودی از مشخصه ها یا همه ی آنها را ارائه دهد ، اما آنها را به آنچه یک تولید کننده دوره شخصی ممکن است نیاز داشته باشد محدود می کند.

با این حال ، این می تواند به سازمان کوچک یا فردی کمک کند تا مطالب مختلفی را برای یادگیری آماده کند.

اغلب ارائه دهندگان LMS برای برآورده ساختن نیازهای مختلف ، برنامه های اشتراکی مختلفی را ارائه می دهند ، بنابراین یک سازمان کوچک می تواند از LMS برای نیازهای خود و با قیمت مناسب استفاده کند.

LMS فراز

۲: رایگان در مقابل تجاری

LMS رایگان

همچنین ده ها محصول یادگیری اینترنتی رایگان و قفل باز (کدباز- کرک شده) برای افراد در نظر گرفته شده است تا دوره هایی را برای زبان آموزان خود بسازند. هر کسی می تواند از آن استفاده کند و دوره ای ایجاد کند که از طریق محیط آموزش الکترونیکی قابل دسترسی باشد.

بسیاری از LMS های رایگان همچنین سطوح پیشرفته و لیست بزرگی از ویژگی های موجود ارائه می دهند. مشکل اصلی LMS رایگان این است که از برخوردار نیستند.

شما باید بدانید که چگونه می توانید آن را راه اندازی کنید یا برای این کار یک متخصص استخدام کنید. به روز رسانی های پلتفرم های نرم افزاری به توجه و وقت شما احتیاج دارند و همیشه به راحتی پیش نمی روند.

تجاری

یک محصول تجاری به گونه ای طراحی شده است که بتواند توسط هر سازمانی ، کالج یا دانشگاه یا سازمان اولیه آموزشی دیگری مورد استفاده قرار گیرد.

استقرار آن معمولاً آسان است و از پشتیبانی ۲۴ ساعته نیز برخوردار است. همچنین بسته به سطح، دارای ویژگی هایی است که قیمت مجزا دارند.

سیستم عامل های تجاری اغلب به بروزرسانی مکرر نیاز دارند ، اما همچنین لیست فزاینده ای از ویژگی های موجود را ارائه می دهند ، بنابراین شما همیشه از مدرن ترین راه حل های آموزش الکترونیکی پیشرفته استفاده خواهید کرد.

نرم افزار مدیریت مدارس فراز

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *